O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals” powstało w 2000 roku i jest organizacją non-profit opierająca się na społecznej działalności swoich członków.  Jako organizacja pożytku publicznego została stworzona w celu niesienia  pomocy chorym, maltretowanym i bezdomnym zwierzętom.  Swój największy rozwój datuje od 2007 roku.

 „Lubelski Animals” to ludzie z pasją…..

„Lubelski Animals” to przede wszystkim ludzie. Ludzie z pasją, kochający bezwzględnie zwierzęta, chcący zarażać innych miłością do psów, kotów, wszystkich zwierząt bez względu na rasę, wygląd, umaszczenie..itd. Szczególny nacisk kładziemy na zwierzęta domowe. Dlaczego? Dlatego, że my ludzie ponosimy za nie pełną odpowiedzialność. To my je udomowiliśmy, niejednokrotnie pozbawiając je instynktu umożliwiającego przetrwanie, dążąc do spełnienia naszych samolubnych fanaberii. Tworząc normy, wzorce, typy….. A co z tymi co nie spełniają naszych oczekiwań?

Naszą pasję do zwierząt realizujemy poprzez szereg ludzkich odruchów. Chore – leczym, głodne – karmimy, bezdomnym - szukamy domu. Ale również edukujemy już od najmłodszych lat ,by decyzja związana z posiadaniem zwierzęcia domowego była w pełni odpowiedzialna i świadoma.

Finansowanie….

Niestety w gospodarce rynkowej, aby realizować pasję potrzebne są pieniądze. To nasza największa bolączka hamująca działania. Pozyskujemy fundusze z różnych źródeł, główne źródła to:

  1. stałe darowizny – są to fundusze, które wpływają na nasze konto co miesiąc, z sentymentem zawsze myślimy o naszych stałych darczyńcach. Zachęcamy do zastania stałym animalsowym darczyńcą, każda kwota się liczy 20, 50 czy 100 zł miesięcznie regularnie wpłacane na konto dodaje skrzydeł – świadomość, że są pieniądze by sfinansować leki, nakarmić zwierzęta…itd dodaje nam skrzydeł   potęguje nasze  działania mające na celu dobro zwierząt . Stałym animalsowym darczyńcą może zostać każdy – to proste, stałe zlecenie z konta na konto:
    21 1540 1144 2114 6406 0664 0002
  2. kwesty uliczne – dziękujemy wszystkim darczyńcom, to miło ponownie słyszeć słowa ; „wspieram was, jeśli tylko zdarzy się okazja”składki członkowskie,
  3. Organizacja eventów połączonych ze zbiórką pieniędzy  karmy, ręczników, koców, misek itp. na konkretne cele jak na przykład dla przytuliska w Rachowie Starym .
  4. 1% podatku dochodowego – wystarczy tylko zapamiętać KRS 0000005227, wpisując go na druku PIT podczas rocznego rozliczania stajesz się animalsowym darczyńcą

Terytorium działania….

Najaktywniej działamy na terenie województwa lubelskiego, jednak swoimi działaniami wspieramy obszar całego naszego kraju, do każdego zgłoszenia dotyczącego złej sytuacji zwierząt  dokładamy wszelkich starań ,by w miarę możliwości udzielić pomocy  bądź służyć radą.

Jak działamy….

Stworzona została strona animals.lublin.pl, która stanowi między innymi kanał kontaktowy. Obecnie to właśnie za jej pośrednictwem otrzymujemy najwięcej informacji. Jej interaktywność zaskoczyła nawet nas co nas szczególnie cieszy. To za pomocą tego nowoczesnego lecz nie najnowocześniejszego narzędzia otrzymujemy informację o zwierzętach w potrzebie. Na bieżąco umieszczamy profile naszych podopiecznych szukających nowych domów. Cieszymy się tym , gdy zwierzęta którymi opiekowaliśmy się znajdują nowe pełne miłości domy.  

W poszukiwaniach nowych domów pomaga również fan page na facebook-u, tam możesz zostać animals-o-lublisiem i być na bieżąco. Coraz więcej lubiących Lubelski Animals sprawia, że to narzędzie staje się bardzo dobrym kanałem interaktywnym, można wyrazić tam swoje opinie. Zachęcamy do polubienia Lubelskiego Animalsa.

Wiele naszych działań hamują  ograniczone fundusze, którymi dysponujemy. Jednak najdumniejsi jesteśmy z naszej przychodni weterynaryjnej. W której pracują lekarze o różnych specjalnościach. Otworzenie jej to był strzał w dziesiątkę. Dzięki temu nie musimy nikogo prosić o pomoc w leczeniu chorych zwierząt, które uratowaliśmy. Sami jesteśmy w stanie zapewnić im wszelka opiekę weterynaryjną. To znacznie obniżyło koszty, ale również rozszerzyło zakres naszej działalności. W nowocześnie wyposażonej przychodni weterynaryjnej ,, Lubelski Animals\'\'  leczymy również zwierzęta, które mają właścicieli, a uzyskane z tego środki przeznaczamy na zakup leków i  utrzymanie chorych ,bezdomnych zwierząt .Więc pamiętajcie lecząc swojego pupila w naszej przychodni wspierasz chore, maltretowane i bezdomne zwierzęta.