Adopcje

Przeżyć życie, poświęcając je innym - WARTO, TRZEBA, NALEŻY

Jak umieścić ogłoszenie na stronie? - instrukcje

Piesek

Piesek

KTO PRZYGARNIE NIEWIDOMEGO BIEDAKA ? Piszę do Was w sprawie bezdomnego pieska, który błąka się od niedzielnego poranka w miejscowości w której mieszkam. Nie wiem co mam robić, bo piesek najprawdopodobniej został wyrzucony. Nikt go nie zna, nikt go dotąd tutaj nie widział. Wczoraj byłam z nim u weterynarza aby potwierdził moje przypuszczenia o tym, że jest niewidomy. Tak też się stało. Pies jest całkiem niewidomy. Lekarz stwierdził ponadto, że maże mieć ok 5 lat. Osobiście posiadam już 2 pieski i 2 kotki, co uniemożliwia mi przygarnięcie kolejnego zwierzaka. Jednak serce mi pęka gdy widzę, że każdy pozostaje obojętny na jego los. Od niedzieli codziennie daję mu jeść i pić, trochę głaszczę i tulę. Jest przy tym bardzo przyjazny, łaskawy i skory do czułości. Piszę do Państwa, bo czuję się bezradna. Niedługo przyjdzie zima, a on będzie najpewniej spał gdzieś w polu, zostawiony sam sobie. O ile tej zimy dożyje i nie zginie pod kołami samochodu... OSOBY ZAINTERESOWANE LOSEM PSIAKA PROSIMY O KONTAKT

tel. kontaktowy: 530 108 109

ONek

ONek

Chciałabym prosić o jakąkolwiek pomoc czy wskazówki w poszukiwaniu domu stałego dla psiaka, którego zabrałam do siebie po tym, jak nieomal nie wpadł mi pod koła. Niestety nie może u mnie zostać na stałe, ponieważ nie ma nas praktycznie całymi dniami w domu i dodatkowo nie toleruje go kot (nota bene adoptowany od Państwa . Piesek jest w typie ONka, wiek weterynarz określiła na jakieś 8-10 miesięcy, na tą chwilę jest odpchlony, odrobaczony, oczekuje na szczepienie.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Kundelek

Kundelek

Witam, piszę do Państwa z ogromną prośbą o pomoc a mianowicie od około 8 lat posiadam psa rasy kundelek nie przypuszczałam , że sprawy w moim życiu się tak potoczą i nie będę mogła się nim zająć. Obecnie jestem w ciąży i muszę się wyprowadzić niestety nie mogę zabrać tam pieska ze sobą. Potrzebuję aby Państwo pomogli znaleźć dla niego dom w którym będzie bezpieczny ale i taki gdzie nie będzie małych dzieci gdyż za nimi nie przepada . Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Kociczka ze Świdnika

Kociczka ze Świdnika

14.09.2014 w Świdniku na rogu ul. Sosnowej i Jarzębinowej, niedaleko przedszkola Tęczowy Domek została znaleziona kocica w wieku ok. 2-3 lat. Kociczka uległa wypadkowi, ma bardzo mocno stłuczony kręgosłup, to spowodowało jego obrzęk i niedowład łapek. Szybka pomoc weterynaryjna przyczyniła się do tego, że kocica z każdym dniem czuje się lepiej. Otrzymuje stosowne leki i czekamy aż stanie na łapki. Lekarze nie stwierdzili złamań kostnych. Kotka jest przyjacielska i zadbana co wskazuje, że miała dobry dom. Jeżeli ktoś poszukuje swojej zguby, to znajduje się ona w lecznicy Lubelskiego Animalsa.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Suczka ON

Suczka ON

Oddam w dobre ręce 7 letnią niewidzącą na jedno oko sukę owczarka niemieckiego, długowłosa, zadbana, ułożona, grzeczna. Pies typowo pilnujący tylko do chodzenia luzem po posesji. Mimo że nie widzi doskonale daje sobie radę. Tylko poważne oferty.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Szkraby

Szkraby

Te dwie prześliczne małe suczki skończyły już 4 miesiące i czekają na dobre domy. Właścicielka suczki- matki, starsza Pani zmarła, psinka została sama i " stało się". Trzy pieski znalazły już domy, pozostały jeszcze te dwie dziewczynki, które będą malutkimi pieskami. Matkę wysterylizujemy za kilka dni, ma już zapewniony dom. POMÓŻMY TYM SZKRABOM

tel. kontaktowy: 530 108 109

Azi

Azi

To jest nasza 7 miesięczna Azii, córka Rutki. Niestety adopcja nie wypaliła i Azii po półrocznym pobycie u nowych właścicieli traci dom. Tak naprawdę to nie bardzo wiemy z jakiego powodu ale jesteśmy wdzięczni właścicielowi , że zgłosił się z tym do nas i psinka nie wylądowała w schronisku czy gdzieś indziej. Azii szczególnie zasługuje na dobry dom, jak niektórzy pamiętacie, bezdomna matka urodziła szczeniaki w 40 stopniowe mrozy w Milejowie. Jedynie Azii ocalała, reszta szczeniąt zamarzła. Matkę i szczeniątko przywieźli do naszej lecznicy robotnicy i tak wspólnymi siłami z Rutką wychowaliśmy tą małą ślicznotkę dla której po raz kolejny szukamy domu.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Sunia z Michałowa

Sunia z Michałowa

Szukam pomocy dla suczki wyrzuconej w Michowie k. Lubartowa woj. lubelskie. Sunia jest bardzo wychudzona, z wielkim guzem, który utrudnia jej poruszanie się. Błąka się od wtorku, jest bardzo łagodna i ufna, podchodzi do każdego z prośbą o pomoc i chociaż mija ją każdego dnia wiele osób wszyscy pozostają obojętni..Poszukuję dla niej alarmowego tymczasu, aby bezpiecznie doczekała dalszej pomocy. Ja mieszkam prawie 200km od suczki i trudno mi pomóc tak na odległość. Proszę o jakąkolwiek pomoc.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Krecik

Krecik

Młody uroczy ok 1,5 roczku, wykastrowany, kuwetkowy kotek o imieniu Krecik poszukuje domu z ogródkiem. Bardzo lubi wylegiwać się wśród kwiatów .

tel. kontaktowy: 530 108 109

Jason

Jason

Oddam w dobre ręce wspaniałego przyjaznego psa! Ze względu na sytuację rodzinną i zdrowotną nie mogę się dłużej opiekować moim psem... Jest zadbany, zdrowy, energiczny, uwielbia biegać i być miziany :) Ma prawie 6lat, waży 20kg i jest wykastrowany!. Jeżeli ktoś coś byłabym dozgonnie wdzięczna ponieważ nie będę miała wyjścia i oddam go do schroniska... Pomocy, udostępniajcie!

tel. kontaktowy: 530 108 109

Kaja

Kaja

Proszę o pomoc w znalezieniu domu dla małej istotki. A mianowicie dla małej około dwumiesięcznej suni, którą zabrałam od sąsiadki mojej babci ze wsi, gdzie żyła w strasznych warunkach. Zaniedbana, przestraszona , nawet powiedziała bym że zastraszona przez własciciela. Nie miała co jeść, była zamknięta z innymi psami w malym kojcu. Jej braciszek niestety nie przeżył. Ona też miała małe szanse na przeżycie. Musiałam ją stamtąd zabrać nie mogłam pozwolić na to żeby tam umarła w męczarniach z głodu. sunie tymczasowo nazwalam Kaja, już reaguje na imię, pieknie chodzi na smyczy i slucha sie na spacerze - chodzi przy nodze, nie boi sie innych psow, z malymi psami sie bawi a duze od siebie odgania. A co do charaktetu to jest bardzo spokojna i grzeczna istny aniolek. Przebywa obecnie u mnie w domu w Lublinie.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Tola

Tola

Ta urocza suczka mix, ma na imię Tola. Urodzona w listopadzie 2013 roku. Wesoła, żywa, przyjazna dla dziecka. Przyjazna dla innych zwierząt. Do oddania z powodu uczulenia dziecka na sierść. Tola jest zaszczepiona i odrobaczona.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Cyklopek

Cyklopek

Kociak, samiec, w wieku ok. 8-9 tygodni. Stracił oko z powodu ciężkiego przebiegu kociego kataru. Prawe oko udało się uratować, jednak ma ograniczone pole widzenia z uwagi na bliznę na rogówce. Pomimo tego kociak jest bardzo aktywny i chętnie się bawi. Nie ma kłopotu z jedzeniem czy korzystaniem z kuwety. Rozpiera go energia. Szukamy dla niego nowego domu, gdzie będzie mógł cieszyć się towarzystwem troskliwych opiekunów.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Śliniak

Śliniak

Kot, samiec, w wieku ok. 2-3 lat. Trafił do przychodni "Lubelskiego Animalsa" z uwagi na ropień w jamie ustnej. Obecnie ma się świetnie, nie ma żadnych śladów choroby. Jest ciekawskim i gadatliwym kotem. Lubi pieszczoty. Czeka na "swojego człowieka".

tel. kontaktowy: 530 108 109

Suzi

Suzi

Trafiła do Przychodni "Lubelskiego Animalsa" kilka tygodni temu, ponieważ przypałętała się na posesję jednego z lubelskich warsztatów samochodowych, gdzie groziło niebezpieczeństwo z uwagi na ruch samochodów. Została wysterylizowana na koszt naszego Stowarzyszenia. Obecnie ma się świetnie, zamieszkała z innymi kotami do adopcji, ale czeka na prawdziwy dom. Ma około 1,5 roku, jest bardzo miła i przymila się do ludzi. Potrzebuje stałego domu.

tel. kontaktowy: 530 108 109

MARLEY

MARLEY

Przybłąkał on się do nas w poniedziałek młody piesek, a konkretnie szczeniak owczarka niemieckiego, jest brudny i ma bardzo skundloną sierść dlatego nazwaliśmy go Marley. Na szyi miał kawałek przegryzionego sznurka. Pies jest bardzo ufny w stosunku do ludzi i uwielbia dzieci, najprawdopodobniej został porzucony, ponieważ mieszkamy pod lasem to często trafiają do nas porzucone tam zwierzęta.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Robaczki

Robaczki

My jesteśmy małe Robaczki Świętojańskie. Przyszłyśmy na świat 23 czerwca 2014 roku, jako małe dzikusy. Urodziła nas bezdomna matka w ogrodzie gęsto zarośniętym tujami Była przekonana że będzie to najbezpieczniejsze dla nas miejsce, koci instynkt jej nie zawiódł.. Właściciele ogrodu ogród, okazali się wyjątkowi. Kiedy wysadziliśmy małe noski z zarośli od razu nas zauważyli, dostaliśmy pełne miseczki i opiekę lekarską. Nasz mama jest już wysterylizowana ( spodziewał się już kolejnego potomstwa ), my jesteśmy zdrowi odrobaczeni i bardzo czyściutkimi kotkami.Nasza matka przestała być już dzika i pewnie tam zostanie, a my tez chcemy mieć swoje domki , PROSIMY :)

tel. kontaktowy: 530 108 109

Kocięta czekają na dom

Kocięta czekają na dom

Cztery śliczne kocięta czekają na dom. Są rodzeństwem w wieku ok. 8 tygodni. Szary pręgowany to chłopak, czarne są dziewczynki. Są spokojne, lekko zdystansowane, ale ciekawe kontaktów z człowiekiem. Oczywiście korzystają z kuwety. Są ciekawskimi rozrabiakami.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Piesio

Piesio

Młody piesek, średniej wielkości, został znaleziony przy drodze w szczerym polu, wyszedł z plantacji kukurydzy. Szczeniak był bardzo przestraszony i wygłodzony. Jest grzeczny, łasi się do ludzi, bardzo lubi czesanie, w domu nie sprawia kłopotów. Nie szczeka, możliwe że z przeżytego stresu.

tel. kontaktowy: 530 108 109

3 kociaki do adopcji

3 kociaki do adopcji

3 kociaki do oddania, prawda że słodkie? Szary i dwa rude, piękne małe rozrabiaki.Już szukamy domku.Mają 1,5 mc na razie karmi mama,mieszkają w stodole, mają podwórko do biegania.Lecz niebezpiecznie bo ulica blisko. Za miesiąc pewnie do oddania. UDOSTĘPNIAJCIE KOCHANI! ♥

tel. kontaktowy: 530 108 109

RIKO

RIKO

Dzień dobry Mam na imię Riko, niedługo skończę dwa latka, jestem rasowym owczarkiem niemieckim. Właściciela o mnie dbają, mam piękne podwórko na, którym się wychowałem. Ale....., właściciele nie mieli dla mnie czasu aby dać mi właściwe wychowanie, więc wziąłem sprawę w swoje łapki. W dość szybkim czasie okazało się, że to ja jestem ten najważniejszy i podczas zabiegów pielęgnacyjnych pokazałem właścicielom swoje piękne uzębienie. W domu jest mały brzdąc więc teraz wszystcy myślą, że połknę dzieciaka i przyszła pora się gdzieś wynieść . Kochani, zapewniam Was że jeśli ktoś potrafi dać mi wskazówki jak być dobrze ułożonym gościem, gwarantuje miłość i posłuszeństwo do grobowej deski.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Kociaki szukają domów

Kociaki szukają domów

EDIT: 22.06.14 Na dom czekają czarne dziewczynki, chłopczyk w białych skarpetkach znalazł już swojego Człowieka. :) / Bezdomna kotka okociła się w bloku w jednej z piwnic, maluchy nie mogą tam zostać, niedługo trafią do nas, do Lubelskiego Animalsa i będą szukać swoich kochających ludzi, a mama zostanie wysterylizowana. Kociaków jest kilka, rozsyłajcie ogłoszenie, pomóżmy znaleźć im najlepsze domy.

tel. kontaktowy: 530 108 109

3 sierotki - domy potrzebne od zaraz

3 sierotki - domy potrzebne od zaraz

Tym maluchom nagle zmarła Kocia Mama. Zaczęły już same jeść i niecierpliwie czekają na kochające domy.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Mały kotek

Mały kotek

Mały kotek z wielkim katarem trafił do nas z ulicy, kociątko szybko wraca do zdrowia, oczka przestały ropieć i zaczyna rozglądać się za swoim domkiem.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Puchaty kotek

Puchaty kotek

Bardzo ładny młody kotek (puchaty wygląda na mix z rasowym wiek około 1 roku) czarny z białymi skarpetkami i krawatem, białe wąsy. Ktoś wyrzucił lub się zgubił i błąka się od miesiąca w mojej okolicy. Mój kot się z nim skumplował ale pies nie za bardzo:) Widać że wcześniej przebywał w domu - sympatyczny "przymilas". Bardzo grzeczny i nie agresywny. Może ktoś przygarnie tego kotka bo jest bardzo ładny i szkoda oddawać go do schroniska.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Pola

Pola

Pola, podrzucona do Rachowa Starego, między psy. Obecnie przebywa u nas, jest zdrowa i wysterylizowana. Czeka na kochający dom.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Klara

Klara

W Animalsie jest od 4 lat, od małego kociaka. Najwyższa pora znaleźć prawdziwy dom. Taki lekko Grumpy Cat z mordki, nie udało mi się zrobić zdjęcia żeby wyszła milej, ale serio jest świetną kotą. Przewraca się na plecki, daje się głaskać po brzuszku, dopomina się o pieszczoty:) Jest zdrowa, wysterylizowna i jak najbardziej gotowa do adopcji.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Gumiś

Gumiś

Znaleziony przy MTL przy ul. Dworcowej. Szuka najlepszego domu!

tel. kontaktowy: 530 108 109

FUNGA

FUNGA

Ciekawska, wpatrzona w człowieka wielkimi oczami, czeka aż ktoś zabierze ją do domu. (Na zdjęciu gdzie są dwie kotki Funga to ta bardziej z przodu.)

tel. kontaktowy: 530 108 109

Lord

Lord

Doskonale czarny, wyniosły i dostojny, a przede wszystkim, jak to kot - niezależny. Prawdziwy Lord. Ale pod tym czarnym futrem i udawaną postawą niedostępnego kryje się kochające serduszko. Lord najlepiej czułby się w towarzystwie innych kotów, w domu w którym nikt nie byłby w stosunku dla niego natarczywy. Potrzebuje czasu żeby zaufać.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Lancet

Lancet


Lancet został przyniesiony z placu budowy przez dzieci, razem ze swoim rodzeństwem kiedy był jeszcze malutki. Czeka na kochających ludzi, którzy zabiorą go do domu. Lancet jest po zabiegu kastracji.

tel. kontaktowy: 530 108 109

Muszka

Muszka

Muszka jest typowym dachowcem. W naszej kociarni czeka właśnie na miłośnika rasy buraska pospolitego:)

tel. kontaktowy: 530108109

Blanka

Blanka


Wiem, że na pewno każdy chciałby mieć małego słodkiego kociaczka, a ja nic nie poradzę na to, że już urosłam. Mogę Cię jednak zapewnić, że nie mam jeszcze nawet roku i przede mną wiele kocich lat w których każdego dnia będę się odwdzięczać całym serduszkiem za podarowany dom! No to kiedy po mnie przyjeżdżasz?

tel. kontaktowy: 530 108 109

Jak umieścić ogłoszenie na stronie?

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby oddać jakiegoś zwierzaka do adopcji, do przesyłania zgłoszeń na nasz "adopcyjny" adres email: adopcje@animals.lublin.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • imię zwierzaka,
  • co najmniej jedno zdjęcie,
  • krótki opis (2-5 zdań),
  • dane tymczasowego właściciela: imię, nazwisko, adres (dane właściciela nie będą umieszczone na stronie),
  • numer telefonu nie jest wymagany, ale - umieszczony przy ogłoszeniu - na pewno ułatwi kontakt z Ogłoszeniodawcą.

Po zaakceptowaniu, ogłoszenie adopcyjne znajdzie się na tej stronie. Chętni do zaadoptowania zwierzaka będą mogli wysłać maila do Ogłoszeniodawcy poprzez formularz na stronie.